Taylor Swift české komedie Lucie Macháčková o hledání lásky na Tinderu i adopci dítěte
Lucie Macháčková je česká stand-up komička, scenáristka, lektorka, spoluautorka knihy Protivný sprostý matky, autorka knihy Historky z Tinderu a jedna z moderátorek zábavné podcastové série Vykopávky Radia Wave. V hotcastu Pot se svěřuje moderátorům Elišce Soukupové a Karlu Vladykovi s tím, jak se jí randí jako veřejně známé osobě, která nahlas mluví o svých milostných neúspěších, a jak se její profil na Tinderu proměnil poté, co adoptovala dceru.
Lucie v podcastu například vysvětluje, jaká byla její profesní cesta od psaní scénářů pro dětské pořady k Historkám z Tinderu. Autorka glosující své milostné úspěchy, ale hlavně neúspěchy prozradila, jak se jí díky její kariéře randí.
„Potřebuju mít odvážný protějšek nebo někoho, kdo neumí číst,“ směje se Macháčková. „Je to nějaká daň, kterou platím za to, že veřejně mluvím o svých vztazích. Pro někoho je moje veřejné já problém a kvůli tomu randit není snadný. Ale já nejsem hodná reprezentativní ženuška. Chci muže, který bude silná osobnost a můj mediální obraz pro něj nebude důležitý,“ vysvětluje.
„Některá témata musí uzrát třeba i rok. Nejde o to, nakolik jsou kontroverzní, spíš o to, nakolik jsou pro mě osobní,“ osvětluje, podle čeho se rozhoduje, jestli téma komediálně zpracuje. Na mysli má například Svatojakubskou pouť nebo coming out o adopci dcery. „Měla by to být přirozená informace a ne něco, za co by se dítě nebo rodič měli stydět,“ říká k adopci Lucie.
„Mnohá témata související s mateřstvím jsou stále tabuizovaná nebo se o nich podle mě mluví špatně,“ odkrývá svou motivaci ke vzniku knihy Protivný sprostý matky, po které následoval i několikadílný televizní pořad, na němž se podílela i jako producentka a režisérka.
Jaká je Luciina nesplněná sexuální fantazie? A šla by radši na rande do středověké krčmy, nebo k táboráku? Poslouchejte v hotcastu Pot.
Upozorňujeme, že tento pořad není vhodný pro děti.
Související
-
Poddaní zůstávali dětmi celý život. Jaké bylo vyrůstat ve středověku?
Měli naši předkové možnost zablbnout si v pubertě? Na Radiu Wave pokračují Vykopávky, ve kterých se historik, komička a moderátorka zabývají dětstvím.
-
Bůh stvořil svět za šest dní a v neděli jel na wellness. Jak trávili volný čas naši předkové?
„Nic mě tak nerozrajcuje jako erotická báseň v latině.“ Čím naši předkové vyplňovali dlouhou chvili? A kdo se v tzv. volném čase uměl nudit nejlépe? To prozradí Vykopávky!
-
Nejspolehlivější anestezie? Mdloby. Stonání ve středověku byl horor
Jak se amputovalo ve středověku? S jakými nemocemi uměli naši předkové snadno zatočit? A bylo léčení bezpečné? Radio Wave přináší poslední díl podcastu Vykopávky.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.