Tip Bohdana Bláhovce: Zajděte na dokument V zajetí, zobrazuje fenomén otroctví v současné Evropě

Z filmu V zajetí
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z filmu V zajetí

V naší pravidelné rubrice Tip vám tento týden doporučoval dokumentarista a slammer Bohdan Bláhovec. Radí navštívit společnou akci revue Prostor a projektu Institutu dokumentárního filmu KineDok. V pondělí 24. června proběhne v pražském Kampusu Hybernská projekce maďarského dokumentu V zajetí. Snímek odhalující fenomén současného otroctví v Evropě natočila Bernadett Tuza-Ritter. Režisérka bude po celý večer přítomna a po projekci odpoví na vaše dotazy.

Součástí programu bude také panelová diskuze, kde kromě režisérky snímku budete moct debatovat s Peterem Morvayem z Denníku N a hungaristy Adélou Gálovou a Janem Blažkem. Ti budou společně mluvit nejen o současných problémech maďarské společnosti. Revue Prostor zase připravila tematické vydání s názvem Polsko a Maďarsko: Nové mýty a staré hrozby, které v rámci večerního programu pokřtí. Provázet jím bude Michael Rozsypal z Českého rozhlasu Plus.

Dokumentarista a slammer Bohdan Bláhovec zve na projekci maďarského dokumentu V zajetí. Proč snímku věnovat pozornost? Poslechněte si celý Tip.