Tip dné: V téhle dekádě nebylo moc zajímavějších hudebníků než (Sandy) Alex G

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ondřej Holý aka dné

Producent Ondřej Holý, vystupující pod pseudonymem dné, tento týden doporučuje nedávno vydané album hudebníka (Sandy) Alexe G.

Holý má diskografii workoholického hudebníka s enigmatickým jménem (Sandy) Alex G dobře naposlouchanou. A rozhodně se nedá říct, že by Alex Giannascoli vydával málo hudby. „Je nezastavitelný. House of Sugar je jeho deváté album za posledních devět let,“ vysvětluje Ondřej. Právě jeho poslední album sklidilo doposud nejlepší recenze. Z většiny naprosto nadšené hodnocení kritiků zcela jistě zařadí House of Sugar na přední příčky žebříčků nejlepších desek roku.

„Tentokrát odhodil country vlivy z předchozí desky Rocket, která na mě jako celek příliš nefungovala, a předvádí opět svůj skladatelský nadstandard,“ říká Ondřej Holý. S každou další deskou je jeho hudba divnější a odvážnější. Můžeme jenom hádat, s čím zase přijde příští rok. S jeho pracovním tempem lze s dalším albem počítat brzy. „V téhle dekádě se podle mě nedalo dělat moc lepších věcí než poslouchat, jak za sebe Alex G skládá akordy,“ uzavírá svůj tip dné.

Jaké album byste si podle producenta dné neměli tento týden nechat ujít? A jakou skladbu z něj má nejraději? Poslechněte si Hudební tip.