Tip Juliany Maškrtnice: Když tradiční chlebíček není dost, vyzkoušejte rohlíček

10. prosinec 2019
Tip

Tento týden pro vás pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica vybírala doporučení na zajímavé podniky v Praze. Na moderní verzi tradičního českého chlebíčku zajděte do Bistra Sisters. Vybírat můžete hned z několika, chutí i vzhledem originálních možností. Nově mají otevřenou také druhou pobočku ve Spálené ulici, kde je hlavní nabídkou aktualizovaná verze klasického chlebíčku – rohlíček. Menu pro obě místa vytvářel šéfkuchař Vladimír Čech.

Maškrtnica dále doporučuje návštěvu Lights Coffee v Legerově ulici. Provoz běží už několik měsíců a kromě dobrého šálku kávy nebo brunche nabízí také přidanou hodnotu. Každý měsíc majitelé kavárny vyberou jeden charitativní projekt, kterému posílají fixní částku 10 Kč z každého zaplaceného účtu.

Kam na poctivé trhané vepřové? Poslechněte si celý Tip s Julianou Maškrtnicí.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.