Tribuna: Proč je Ester Ledecká lidský billboard? Sponzorské válce vévodí výhrůžky, boj o centimetry i manipulace jejího otce

5. říjen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ester Ledecká po senzačním vítězství v ženském Super-G

Moderátoři magazínu Tribuna v již tradiční sestavě Vojta Jírovec, Martin Vait a Vojta Ondráček se na prahu nové lyžařské sezóny ptají, komu patří Ester Ledecká. O lyžařsko-snowboardovou obojživelnici se vede nelítostná sponzorská válka, která může skončit i změnou občanství. Nezůstalo ale pouze u zákulisních bojů na zasněžených svazích, ale na přetřes přišly i kauzy z fotbalové kriminalistiky či sportovní disciplinace pasažerů v ruském metru.

Ester Ledecká je sportovní démant, který se dobře prodává, shodují se ve studiu všichni přítomní. Vojta Ondráček odkrývá pozadí sponzorské války, která nabývá i bizarní podoby boje o každý centimetr čtvereční na její lyžařské kombinéze. Stranou nezůstala ani aktivní role jejího otce Janka Ledeckého, který spílá českému státu za minimální podporu jeho dcery. Vojta Jírovec ale jeho kritiku vyvrací. Ledeckého výhrůžka o případné změně občanství se ale ukazuje být poměrně reálná a častou záležitostí i v případě dalších českých sportovců.

Tribuna, která se slovy Martina změnila na sportovní katovnu, ale zavítá i do fotbalového prostředí. Vojta Jírovec prozradí, že i fotbal má svého Weinsteina, kterým není nikdo jiný než hvězdný Cristiano Ronaldo. A varuje zájemce o detailnější popis devět let starého znásilnění v Las Vegas, , aby informace konzumovali, pouze mají-li hodně silný žaludek.

Moderátoři také pátrají po zmizelém cyklistovi Leopoldu Königovi, nevynechají ani turecký rekord v počtu neúspěšných kandidatur na pořádání fotbalového Eura, ani jejich obvinění Německa z rasistické diskriminace jejich hráčů. Komický nádech dodává „nejlepší hláškař současnosti“ Miroslav Pelta a nový stroj na dřepy v ruském metru. Že se vyplatí vydřepovat si jízdenku ukázal i ambiciózní muž v obleku.

Jak vypadá marketingová válka o Ester Ledeckou, kde sportovní stránka nehraje hlavní roli? Proč Turecko obviňuje německý fotbal z rasismu a diskriminace? Kam zmizel jeden z nejlepších českých cyklistů? A proč musí Rusové dřepovat, aby mohli jezdit metrem? Palčivé otázky ze sportovního zákulisí řeší další díl nového sportovního pořadu Tribuna.

Spustit audio