Universum aktuální, soutěžní i historické

2. duben 2010

Universum se tentokrát vypravilo napříč stoletími. Po úvodním zpravodajském vstupu se věnovalo výročí narození Jana Amose Komenského a potom se hned jalo hledět do zářné studentské budoucnosti s informacemi o Ceně Emila Škody.

Pouze tři zprávy si pro vás tentokrát přichystal Pavel Cyprich. Za to jsou ovšem obsahově řádně výživné. Informace o pokračujících událostech kauzy plzeňských práv, statistiky týkající se bažantů na státních i soukromých VŠ a VOŠ a také střípky z ministerstva školství. To je stručný obsah zpravodajství.

Z aktuálního dění jsme se společně s ředitelkou Pedagogického muzea doktorkou Markétou Pánkovou vypravili do minulosti a pohlédli na život a dílo velikána českých dějin Jana Amose Komenského. „Učitel národů“ na konci března oslavil výročí svého narození (čtyřistaosmnácté).

Na závěr dostal prostor další široko daleko proslulý Čech. S tiskovou mluvčí plzeňské Škoda Holding Jolanou Číhovou jsme si povídali o Ceně Emila Škody, která odměňuje nejlepší diplomky a dizertace nemalými finančními částkami a prestižními stážemi. Na příklad vítěz si odnese 80 tisíc korun a dalších stovku dostane jako „stážné“ na tři měsíce svého studijního pobytu.

autor: Pavel Cyprich
Spustit audio