Universum nejen o soutěžích

14. březen 2011

Páteční akademické okénko Radia Wave soutěžilo a podívalo se do USA. A to hned dvakrát. Tématy Universa byla soutěž projektu Svobodně!, mezinárodní studentská soutěž Arts of Fashion a na závěr jsme společně se studentem Vítkem vycestovali za vzděláním do USA.

Prvního května tomu bude 60 let od zahájení vysílání československé redakce Rádia Svobodná Evropa. Český rozhlas, Filozofická fakulta UK a Ústav pro studium totalitních režimů proto připravili celoroční projekt Svobodně! V jeho rámci probíhá také soutěž pro středoškoláky, jejímž úkolem je napsat esej na téma „Svoboda slova – včera a dnes“. Více o soutěži i celém projektu si poslechněte v záznamu z vysílání pátečního Universa.

POSLECHNĚTE SI TAKÉ: Rozhovor s dlouholetým ředitelem české sekce Svobodné Evropy Pavlem Pecháčkem a děkanem FF UK doc. PhDr. Michalem Stehlíkem o projektu Svobodně!

I další část pořadu byla věnována soutěžení. Tentokrát se jednalo o mezinárodní soutěž pro studenty oděvních oborů Arts of Fashion. Lenka Hotmarová si povídala s jednou z účastnic, studentkou plzeňského Ústavu umění a designu ZČU, která se v soutěži probojovala až do finále.

Už dlouho Universum necestovalo společně s mladými vysokoškoláky po světě. Proto se tentokrát vydá rovnou do Spojených států amerických se studentem Vítkem Outlým.

autor: Pavel Cyprich
Spustit audio