V Brně se nelegálně vyráběly škvarky a pes dingo snad přežije. Dejte si top zprávy minulého týdne

11. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ivanu šokovala zpráva, že dingo pralesní, známý také jako zpívající pes, z přírody zdánlivě nenávratně zmizel

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají tu nejlahodnější rukolu ze zpravodajského záhonku.

Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na nevídané zprávy jak ze světa, tak z regionů, a hlavně Brna. Ivanu šokovala zpráva, že dingo pralesní, známý také jako zpívající pes, z přírody zdánlivě nenávratně zmizel. Vědci se proto obávali, že dlouhodobé šance na přežití druhu nejsou velké. Nyní ale pomocí rozsáhlé analýzy DNA zjistili, že ve volné přírodě stále žije jeden velmi blízký genetický příbuzný dinga pralesního. Na hlase Ivany bylo cítit, že si citelně oddychla.

Zuzanu ale zajímaly jen kuriózní zprávy z jejího rodiště: začalo to tím, že mladý muž se chtěl při jízdě autem cítit jako rapper, vyhazoval skleněné lahve a mával falešnou pistolí z okna. To by Zuzana ještě tak nějak pochopila, ale už vůbec nepobrala informaci o tom, že inspektoři Státní veterinární správy objevili u Brna neregistrovanou výrobnu vepřového sádla a škvarků. Na místě zajistili 30 kilo syrového vepřového hřbetního sádla, 50 litrů vyškvařeného vepřového sádla a 25 kilo vepřových škvarků. Fujtajbl, myslí si Mikrovlnky.

Je mezi nelegálními škvarky, nadějí pro psa dingo a mladíkem s plastovou pistolí nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio