Výjimečný hlas a roztančené Café V lese. Tea Sofia ovládla Czeching 2020

29. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tea Sofia v Café V lese během Czeching Minishowcasu

Osmý ročník hudebně exportního projektu Radia Wave Czeching vyvrcholil minulý pátek v Café V lese koncertem všech nominovaných finalistů. U mezinárodní poroty nakonec v konkurenci kapely JayRõ, zpěvačky Báry Zmekové a rappera, který si říká BoLs/sLoB, nejvíc zabodovala osmnáctiletá zpěvačka Tea Sofia.

„Nejvíc mě těší to, s jak skvělými lidma jsem se tu mohla seznámit a že mám teď příležitost vyrazit s hudbou i do zahraničí,“ řekla po oznámení výsledků nadšená zpěvačka Tea Sofia předtím, než ji obklopil hlouček fanoušků. Zahraniční porotu, která byla složena z 18 expertů z 15 zemí, oslovila hlavně svým výjimečným hlasem a profesionální produkcí, za kterou stojí producent Bojan Bojić.

Čtěte také

„Nejlepší je, že interpreti a kapely dostanou šanci podívat se z domácích pódií ven, ‚osahat si‘‎, jak to v zahraničí funguje, zahrát si pro zahraniční publikum a vůbec se posunout dál při srovnání, jak se to dělá u nás a jinde,“ vyjádril se ještě před začátkem večera Filip Černý, hudebník a moderátor Czeching Minishowcaseu.

Přestože byla na akci kvůli vládním opatřením omezená kapacita návštěvníků, jejich různorodé složení potvrdilo, že letos šlo o velice vyrovnaný ročník. „Zajímají mě noví čeští interpreti, které jsem doposud neznala, a proto jsem sem přišla,“ prohlásila jedna z návštěvnic showcaseu, když začínala hrát první kapela večera, synthpopové duo JayRõ.

„Nejvíc se těším na Báru Zmekovou, protože mi její hudba připadá moc originální, a těším se na to, jaká bude naživo,“ doplňuje ji další posluchačka, která přišla kvůli zpěvačce vynikající svým originálním přístupem k tradici tuzemského folku. Právě skladatelka Bára Zmeková, jako druhá vystupující, zklidnila už zaplněný sál svým civilním hudebním projevem. 

Čtěte také

„Vítězi bych doporučila to, co mi po našem vítězství doporučila loni Hellwana, a to hlavně nepodcenit Eurosonic. A po celém roce chci ještě dodat, abyste to fakt předem ještě víc přecenili a fakt přeceňovali,“ říká se smíchem Vi Huyen Tranová z kapely Viah, která zvítězila v loňském Czechingu. Vi si na závěr večera navíc stihla i zazpívat s posledním vystupujícím, rapperem a producentem, který si říká BoLs/sLoB.

Ten během svých třiceti minut na pódiu těsně před vyhlášením výsledků úspěšně rozhýbal celé publikum. Celý večer ale nakonec ovládla talentovaná zpěvačka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia, která diváky uhranula svým soulově laděným hlasem a sebevědomým projevem na pódiu. V nadšení pak už jen doplňuje, že se těší na všechny další projekty a vystoupení, o které by teď neměla mít nouzi.

Tea Sofia v Café V lese během Czeching Minishowcaseu

Jak prožívala zpěvačka Tea Sofia svoje vítězství v Czechingu? A jaký interpret nejvíc oslovil publikum minishowcaseu v Café V lese? Poslechněte si celou reportáž Jiřího Kordíka.

Spustit audio

Související