Výjimečný hlas a roztančené Café V lese. Tea Sofia ovládla Czeching 2020

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tea Sofia v Café V lese během Czeching Minishowcasu

Osmý ročník hudebně exportního projektu Radia Wave Czeching vyvrcholil minulý pátek v Café V lese koncertem všech nominovaných finalistů. U mezinárodní poroty nakonec v konkurenci kapely JayRõ, zpěvačky Báry Zmekové a rappera, který si říká BoLs/sLoB, nejvíc zabodovala osmnáctiletá zpěvačka a producentka Tea Sofia.

„Nejvíc mě těší to, s jak skvělými lidma jsem se tu mohla seznámit a že mám teď příležitost vyrazit s hudbou i do zahraničí,“ řekla po oznámení výsledků nadšená zpěvačka Tea Sofia předtím, než ji obklopil hlouček fanoušků. Zahraniční porotu, která byla složena z 18 expertů z 15 zemí, oslovila hlavně svým výjimečným hlasem a profesionální produkcí.

„Nejlepší je, že interpreti a kapely dostanou šanci podívat se z domácích pódií ven, ‚osahat si‘‎, jak to v zahraničí funguje, zahrát si pro zahraniční publikum a vůbec se posunout dál při srovnání, jak se to dělá u nás a jinde,“ vyjádril se ještě před začátkem večera Filip Černý, hudebník a moderátor Czeching Minishowcaseu.

Přestože byla na akci kvůli vládním opatřením omezená kapacita návštěvníků, jejich různorodé složení potvrdilo, že letos šlo o velice vyrovnaný ročník. „Zajímají mě noví čeští interpreti, které jsem doposud neznala, a proto jsem sem přišla,“ prohlásila jedna z návštěvnic showcaseu, když začínala hrát první kapela večera, synthpopové duo JayRõ.

„Nejvíc se těším na Báru Zmekovou, protože mi její hudba připadá moc originální, a těším se na to, jaká bude naživo,“ doplňuje ji další posluchačka, která přišla kvůli zpěvačce vynikající svým originálním přístupem k tradici tuzemského folku. Právě skladatelka Bára Zmeková, jako druhá vystupující, zklidnila už zaplněný sál svým civilním hudebním projevem. 

„Vítězi bych doporučila to, co mi po našem vítězství doporučila loni Hellwana, a to hlavně nepodcenit Eurosonic. A po celém roce chci ještě dodat, abyste to fakt předem ještě víc přecenili a fakt přeceňovali,“ říká se smíchem Vi Huyen Tranová z kapely Viah, která zvítězila v loňském Czechingu. Vi si na závěr večera navíc stihla i zazpívat s posledním vystupujícím, rapperem a producentem, který si říká BoLs/sLoB.

Ten během svých třiceti minut na pódiu těsně před vyhlášením výsledků úspěšně rozhýbal celé publikum. Celý večer ale nakonec ovládla talentovaná zpěvačka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia, která diváky uhranula svým soulově laděným hlasem a sebevědomým projevem na pódiu. V nadšení pak už jen doplňuje, že se těší na všechny další projekty a vystoupení, o které by teď neměla mít nouzi.

Tea Sofia v Café V lese během Czeching Minishowcaseu

Jak prožívala zpěvačka Tea Sofia svoje vítězství v Czechingu? A jaký interpret nejvíc oslovil publikum minishowcaseu v Café V lese? Poslechněte si celou reportáž Jiřího Kordíka.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související