Výletní tip Pavla Sladkého: Bílé Karpaty jsou velmi charismatická krajina

27. leden 2023
Tip

Moderátor cestovatelského a outdoorového magazínu Casablanca Pavel Sladký si pro vás tentokrát připravil doporučení na výlet ve zhoršeném počasí. Vyvrací s ním tvrzení, že na rozhlednu se můžete vypravit pouze v dobré viditelnosti. Vypravte se například na rozhlednu Velký Lopeník přímo na hranicích Česka se Slovenskem. Majestátní dřevěná stavba s kamennou základnou se nachází na třetím nejvyšším vrcholu Bílých Karpat.

9:2Během vaší výpravy ve zhoršeném počasí se vyhnete velkému návalu turistů a okusíte místní pohostinnost. Jiné skupiny výletníků, se kterými se na cestě potkáte vám totiž jistě budou nabízet nejrůznější pochutiny. Bílé Karpaty jsou ale samy o sobě velmi charismatická krajina. V zimě ji můžete poznat z její syrovější stránky.

Jaké výhledy vás čekají na rozhledně Velký Lopeník, pokud se sychravé počasí umoudří? Poslechněte si celý tip Pavla Sladkého.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.