Vzkazy ze Samotky: Jak zůstat v klidu, když jedinou jistotou je, že věci jsou a budou jinak?

28. březen 2020

Zuzana poslala rapový freestyle, Ondřej swipuje na Tinderu a Zdenek si na uklidněnou zpívá hymnu. Ester Geislerová poslouchá do noci zprávy ze zemí nejhůř zasažených koronavirem a pak má úzkost z toho, kolika lidem nemůže pomoct. Třetí díl vzkazů ze společenské izolace přináší úvahy nad tím, jestli a jak je možné zůstat „normální“ v době, kdy je na dobu neurčitou skoro všechno jinak.

Úzkost je pocit, který v posledních dnech pocítil v souvislosti s dopadem šíření nemoci COVID-19 snad každý z nás. Pro Karolínu není úzkost dočasná věc, ale psychická nemoc, se kterou se dlouhodobě vypořádává. Jak to zvládá teď? A co pro vyrovnání se změnami a s emocemi úzkosti a strachu radí terapeut Honza Vojtko?

Poslechněte si vzkazy ze Samotky o hledání klidu v době změny.

Jaký je život ve společenské izolaci pro vás? Ozvěte se nám na e-mail radiowave@rozhlas.cz. Pošlete nám minutovou nahrávku o tom, jak se cítíte, co děláte, co je pro vás těžké, co vám dělá radost a pomáhá nebo co jste zjistili o sobě nebo lidech kolem vás. Vaše vzkazy a postřehy zpracujeme do příští Samotky s psychoterapeutem Honzou Vojtkem.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.