Workshop Hladce Obrace: Pletení jako společenská událost

Vyšívaný Totoro na workshopu Hladce Obrace
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vyšívaný Totoro na workshopu Hladce Obrace

Jak vnímá tradiční ruční práce mladá generace? Pletení nebo háčkování je zábavná příležitost k setkání s novými lidmi. „Byla to moje první zkušenost s ruční prací. Bavilo mě to jako společenská událost, rozhodně si ale teď nepůjdu koupit vlnu a nezačnu plést sama po večerech,“ popsala svoje dojmy studentka, která si na svetr vyšila efektní motivy oka a třásní.

Vyšívání plastických 3D motivů na svetry z druhé ruky vedla na třetím workshopu Hladce Obrace designérka Tereza Rosálie Kladošová. Jedna z nejmladších účastnic si pod jejím vedením vyšila svého animovaného hrdinu Totora a vznikla i řada dalších vtipných motivů. Věkové rozpětí bylo od šesti do ...sáti let a vedle úplných základů pletení, které zájemce učila Anna Kubik z RandomArt, si návštěvníci a návštěvnice pletli čelenky, šály a čepice s Janou Mikešovou. Už tradičně se také trénovaly špičky, paty nebo pružná zakončení ponožek se zkušenými pletařkami z projektu Ponožky od babičky.

Workshop Hladce Obrace

Někteří se workshopu účastnili už podruhé nebo potřetí. Přišli jak velmi zkušení pletaři, tak úplní amatéři. Ve vzdušném prostoru Studia Hrdinů ve Veletržním paláci panovala přátelská a otevřená atmosféra, předávaly se zkušenosti s ručními pracemi, ale i příběhy ze života. Poslechněte si, co a jak se pletlo a vyšívalo, a nahlédněte do fotogalerie tu. Pokud chcete mít přehled o dalších akcích, které pro vás Modeschau ve spolupráci s neziskovým sdružením Elpida připravuje, sledujte nás i nadále. Další velké pletení a háčkování s babičkami a návrhářkami pro vás chystáme zase na podzim a těšíme se na něj už teď!

Playlist:

Drake – Controlla, KKing Kong Bootleg
Vhoor – Malar_Solta
Caju & Castanha – Besouro Manganga, Furmigadub Bootleg
DJ Missdevana – Brass, Dreem Tran's Bootleg
Dbk x Regent x Rozi – Down
Lsdxoxo – Aquecimento Do Evanescence
Age reform – pulling hair mastered_1
Sky H1 x Nunu – I Thnik Loud, Why be blend