Za rozhodnutí mít kariéru bych si nafackoval. Rapper, pankáč a experimentální bezdomovec Násilník mezi svobodou a závislostí

22. září 2020

Zapomeňte na škatulky, Násilník se do nich stejně nevejde. Radši se zaposlouchejte do sugestivního líčení jeho životního příběhu, který je stejně syrový jako bizarní a pozoruhodný. Násilník je vyznavač neustálého hledání životního smyslu i trvalého bydliště. Všechny svoje věci udržuje v rozsahu jednoho batohu a vy se můžete zničehonic ocitnout na jeho neohlášeném koncertě na plácku mezi paneláky nebo na lavičce v parku.

Na první natáčení jsme se potkali u zříceniny Baba a na druhé mě zavedl do obří dadaistické vily na kraji Kolína, kde obýval spodní patro, a ke společnému pokecu uvařil čaj, co chutnal jako absint. V rozhovoru pak prozradil nejen, co všechno na podobných místech zažil, ale také to, proč se mu zdají šílené sny o český rapperech. To vše proložené barvitým líčením nekonečných eskapád a příběhů, které by mu mohl závidět i ODB nebo fantom českého rapu Tyler Durden.

Násilník se rozpovídal i o tom, jak dopadly jeho přijímačky na tvůrčí psaní a jak probíhalo studium filozofie, o kterém říká: „Filozofoval jsem až na dřeň, ale ne způsobem, který by škola uznávala.“ Kromě toho se také dozvíte, jaký zážitek ho vrátil na zem, když si začal myslet, že je hvězda, nebo třeba, jaký nejhorší rým v životě slyšel.

Nenech si uniknout tenhle dobře utajený klenot rapové scény!

Proč si máma Jamese Colea myslí, že z něj rap udělal grázla? Setkala se Hellwana v Čechách s rasismem? A co všechno bolí Oriona? Brrrap ukazuje české rappery v situacích vážných, bizarních i těžko uvěřitelných. Otázky, které míří až do střev, pokládá rapový fanoušek Jakub Šíma. Poslouchejte Brrrap na wave.cz/brrrap, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

autor: Jakub Šíma
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.