Bohdan Bláhovec: Myslím, že je dobré být kamenem. Je pevný a hodně toho vydrží

26. duben 2023

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl dokumentarista a básník Bohdan Bláhovec. Rodák z Plzně a jeden z průkopníků slam poetry v Česku se v rozhovoru svěřil s tím, že kdyby si měl vybrat, zda chce být kámen, nůžky, nebo papír, tak by volil kámen. „Myslím, že je dobré být kamenem. Pevný, na svém místě a hodně toho vydrží,“ zdůvodnil výběr Bohdan.

Ivana s Alešem se ho vyptávali i na to, zda se těší na své nadcházející narozeniny, a jestli ví, jak se dělá jíška. Padly i tradiční otázky koprovka, nebo znojemská a houska, nebo rohlík a také jsme zjišťovali, co by nám Bohdan poradil, abychom byli v životě šťastní.

Písničku do hudebního okénka si vybral sám host a zvolil skladbu You Give Love a Bad Name od kapely Bon Jovi. V dětství byl prý Bohdan velkým fanouškem téhle americké rockové skupiny a dodnes vzpomíná, jak byl v osmi letech na jejich koncertě, který mu prý změnil život.

Proč byste si měli do lednice dávat toaletní papír? Poslechněte si celou Bramboru s vejcem a načerpejte zásadní informace.

Spustit audio

Související