Brala jsem to jako jedno velké dobrodružství, říká absolventka o studiu v Číně a Austrálii

Co můžete zažít na čínské koleji? A jak náročné je studovat čínštinu? Pusť si celý díl
Jak může vypadat studium byznysu v Číně nebo v Austrálii? „Chtěla jsem zkusit něco úplně jiného,” říká Johanka Šteindlerová, která se do těchto zemí vydala za bakalářským studiem. V současnosti dokončuje magisterské studium v Praze. Proč si vybrala Peking?
„Ve dvanácti jsem se vrátila z Číny, kde studoval brácha a řekla jsem, že tam budu studovat taky,” popisuje vzpomínku, kdy se s místem svého budoucího studia setkala poprvé. „Když přišel čas se definitivně rozhodnout, tak Čína mi přišla jako jiný svět, který jsem chtěla zkusit,” popisuje proč se vydala na Beijing Foreign Studies University.
„S čínštinou jsem začínala od nuly,” říká a vysvětluje, že ačkoliv byla výuka v angličtině, k absolvování studia bylo potřeba zvládnout i čínštinu na požadované úrovni. „Na úvod nás dali na čínskou kolej, což byl tvrdý náraz, ale nemůžu říct, že by to pro mě bylo těžký. Brala jsem to jako jedno velké dobrodružství,” vypráví Johanka, která se v rámci studia vydala i na semestr do Austrálie.
Jak se studuje v zahraničí? Pusť si Studovnu.
Související
-
Jak se studuje zahraničním studentům v Česku? Potýkají se s předsudky i složitostí českého jazyka
Jaká je zkušenost studujících se zahraničním původem na školách v Česku? Jak to měli s češtinou, s jakými předsudky se setkali a co je naopak mile překvapilo?
-
Jak se studuje v zahraničí? Jste sami, ale životní zkušenosti jsou to k nezaplacení
Se Studovnou jsme se tentokrát vydali na Edufestival, kde se o své zážitky a tipy ke studiu v zahraničí podělili absolventi zahraničních univerzit.
-
Umět být sám a nebát se mluvit. Co všechno může studentům přinést Erasmus?
Láká vás studium nebo stáž v zahraničí? I to jsme probrali v další debatě ze série, která vzniká ve spolupráci s Díky, že můžem, tentokrát na Gymnáziu Příbram.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.