Brňačka ošmikala sousedovi plot a aplikace vyvíjela jedovatá jídla. To jsou nej zprávy týdne

1. září 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejdelikátnější okurky ze zpravodajské zavařovačky. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanku jako milovnici technologií zaujala zpráva o tom, že aplikace, kterou uvedl novozélandský řetězec supermarketů. Využívá umělou inteligenci k tomu, aby lidem pomáhala vymyslet nové nápady na různé recepty. Vytvořila ale i několik zdraví ohrožujících pokrmů, jako třeba sendviče s jedovatým chlebem, pečené brambory odpuzující komáry nebo nápoj, který vylučuje smrtící plynný chlór.

Zuzanu jako fanynku lidských práv ohromila informace o tom, že americké policejní odbory usilují o zvýšení platů policistů –⁠ za to, že jsou součástí jejich uniformy kamery.

Nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z Brna: důchodkyně z Brna ošmikala sousedovi bobkovišňový plot. Stínil mé jabloni, hučela.

Je mezi běsnící seniorkou, ochránci zákona dožadujícími se svých práv a poblázněnou aplikací nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio