Buchty a loutky inscenují hru Václava Havla

7. listopad 2011

Divadlo Buchty a loutky slaví už 20. narozeniny. Nezávislý loutkový soubor vznikl v roce 1991 v Chebu, kde se v divadelním angažmá setkali čerství absolventi loutkářské fakulty. Od roku 1994 působí v Praze.

V současnosti mají Buchty a loutky stálou scénu ve Studiu Švandova divadla, kde hrají jako stálý host. V repertoáru mají přibližně půl na půl inscenace pro děti a pro dospělé. S nezaměnitelnou poetikou zpracovávají klasické literární i filmové tituly a přináší také autorskou tvorbu. Nejen o inscenaci hry Horský hotel Václava Havla jsme v Odpolední session mluvili s jedním z členů souboru Buchty a loutky Markem Bečkou.

Buchty a loutky se od začátku nebojí přesahů do světa filmu. Mají za sebou třeba práci pro Larse von Triera a letos vytvořili sérii her Reloaded, inspirovaných filmy jako Psycho nebo Barbarella. Kromě prolínání filmového a divadelního světa jsme s Markem Bečkou mluvili i o dalších specifikách loutkových inscenací Buchet a loutek a zvali jsme na oslavu jejich 20. narozenin 19. listopadu ve Švandově divadle na Smíchově.

02478184.jpeg
Spustit audio