Charlie Straight jsem nemusel zabalit, kdybych si věci nebral tolik osobně, přiznává hudebník Albert Černý

25. únor 2024

Hostem Pochlap se byl hudebník a skladatel Albert Černý, který je zároveň frontmanem kapely Lake Malawi. Moderátor Václav Rouček s ním probral rozpad Charlie Straight, jeho názor na sociální sítě i to, proč je dobré dělat hudbu, které autenticky věří.

„Charlie Straight jsem zabalil, protože jsem neustále bojoval s tím, že mě kluci nechápou, neuměl jsem přijímat kritiku. Fakt, že se mnou nesouhlasí, pro mě znamenal, že si mě neváží. Zpětně po deseti letech můžu říct, že si za to můžu sám, že to souvisí se sebevědomím“ říká Albert na úvod.

Albert Černý a Václav Rouček

„Po navrátu z Eurovision s kapelou Lake Malawi jsem si říkal, proč necítíme větší podporu z české scény, proč na nás nechodí lidi, ale nikam to nevedlo. Uvědomil jsem si, že musím dělat, co mě baví a čemu budu věřit, proto by mi udělala radost tour po horských chatách. Když se budeš srovnávat s někým, vždycky bude někdo lepší. Je dobré si uvědomit, že nejsem Ježíš, který vás má spasit svou hudbou,“ pokračuje v podcastu Pochlap se.

„V poslední době jsem zjistil, že se ze mě stal zombík, který je furt na telefonu a něco konzumuje. To, že jsme přijali ten pohled na svět, že se úspěšnost měří tím, jaký máš dosah, kolik lidí si upoutal na patnáct vteřin, je hrozné. Zjistil jsem, že pokaždé, když to řeším, je mi fyzicky špatně. Nesouvisí to vůbe s tím, co dělám,“ dodává Černý.

Kdo je jeho vzor? Kdy se naposledy rozčílil? Co ho dojímá? A z čeho má největší strach? Poslechněte si nový díl Pochlap se s Albertem Černým. Na rozhovor se můžete podívat i na našem YouTube.

Spustit audio

Související