Chytré nakupování a léčivé oblečení: Festival SLOU navrhuje, jak zpomalit konzum

15. listopad 2018

Udržitelnost není jen o tom, co, ale také jak nakupujeme. Právě na to upozorňuje blížící se festival SLOU Days. Přinese tipy na to, jak si udělat pořádek ve vlastní skříni nebo jak vybrat kvalitní věci v sekáči. A představí řadu etických a lokálních značek, kterým nejde jen o to, jak věci vypadají, ale také o to, jak funkčně a jak dlouho mohou sloužit.

Máte rádi módu z druhé ruky? Baví vás skládat svůj styl ze zajímavých kousků v second handech nebo obchodech s vintage? Poslechněte si tipy od stylistky Jany Mei, která na festivalu SLOU chystá workshop o tom, jak v sekáči vybrat kvalitní věci, které opravdu stojí za to. Pro Modeschau prozradila několik základních rad, na co si dávat pozor, jaké materiály v sekáči spíš vynechat a jak poznat kvalitní a nadčasové kousky.

Udržitelnost není jen o tom, co, ale také jak nakupujeme. Právě na to upozorňuje blížící se festival SLOU days

Na festivalu SLOU Days, který se uskuteční 23. a 24. listopadu v pražské galerii HAUCH, se představí řada zajímavých udržitelných značek z oblasti módy a životního stylu. Do Modeschau jsme pozvali designérku jedné z nich. Stanislava Malcová nám představila svoji novou značku MILD. Brand, která vzešla ze závěrečné školní práce na plzeňské Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. O její povedené diplomce jste mohli v Modeschau před časem slyšet a máme radost, že studentský nápad se úspěšně proměňuje v realitu.

Stanislava navrhla praktické, poměrně nenápadné, ale přitom stále stylové oblečení pro lidi s citlivou kůží. Její trika a mikiny mají díky chytrému materiálu dokonce léčivou funkci. Poslechněte si, jak značka MILD vznikla, co určuje její vzhled a konstrukci a v čem spočívají její speciální vlastnosti.

Jak vybrat v sekáči kvalitní a trvanlivé věci? Na jaké detaily a materiály si při nákupu z druhé ruky dát pozor? Jak může oblečení léčit citlivou kůži? Jaká je cesta mladé designérky od studentské práce k reálné módní značce zaměřené na udržitelnou módu? Poslechněte si v Modeschau.

Playlist:
Mina – Solo (feat. Don Sinini)
Abssys – Indoor
Dinamarca – Onizuka
Marie Davidson – So Right (Instrumental)
Pope – Lollipope
DAIGO – dab and jeebou
Amazondotcom – Polimnia
Borametz & Hnry – No quiero morirme
laxcity – Evening

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.