Holčičí výlet na Mužský. Online randění a kanibalismus v Českém ráji

9. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bludičky v Českém ráji

Jana Římanová s Kateřinou Tomsovou v aktuálním díle série Bludičky unikly z šedi města do Českého ráje, a to konkrétně na čedičový kopec Mužský a bývalou skalní pevnost Drábské světničky. Na začátku svého výletu se zastavily v třešňovém sadu, kde si daly poetickou chvilku, a Kačka dokonce Janě přečetla básničku ze sbírky, kterou asi nikdo jiný kromě ní v knihovně nemá.

Pak už ale obě vyrazily vstříc tajemným archeologickým nálezům, kterých je v těchto místech docela hodně. Jana navíc během cesty trousila docela morbidní historky. Příběhy o lidském mase vařeném na bylinkách staví malebná pískovcová zákoutí a fotogenické skalní útvary do úplně jiného světla. V Bludičkách z Českého ráje ale uslyšíte taky o slavném Píčově statku, Keltech, pěstování mrkve a online seznamkách.

Jakému zvířeti se přezdívalo Píčovi holubi? A kolik kilometrů od kopce Mužský se nachází nejbližší muž? To všechno zjistíte v tomto díle Bludiček.

Všechny díly Bludiček najdete na webu wave.cz/bludicky a taky se můžete přihlásit k odběru podcastu na wave.cz/podcasty.

autoři: Jana Římanová , Kateřina Tomsová
Spustit audio

Související