Hovínka můžou léčit a Brňan vysklil dveře na úřadě. To jsou nej zprávy minulého týdne

21. červenec 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejšťavnatější borůvky ze zpravodajského koláče. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici zdravého životního stylu šokovala zpráva o tom, že v jednom jamajském se jistý Brit pokoušel ochutnat všech 21 nabízených drinků. O pár hodin později ale zemřel. Podle rodiny nebožtíka přitom zemřít nemusel, kdyby dostal lepší zdravotnickou péči.

Zuzanu jakožto fanynku fekálního humoru a fekálií obecně potěšila zpráva o tom, že transplantace výkalů by mohla vyřešit léčbu některých bakteriálních infekcí. V současné době probíhá výzkum, který zjišťuje, zda ji lze použít i u jiných nemocí. Jedním ze zákroků, kdy transplantace stolice pomáhá nejčastěji, je průjmové onemocnění způsobené bakterií Clostridium difficile. To člověka napadá nejčastěji v situaci, kdy je běžná střevní flóra poškozená antibiotiky.

Nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z Brna. Dveře vysklím při každé návštěvě,“ hlásal tamní cholerik spokojeně na úřadě poté, co jedny dvířka takto zdevastoval.

Je mezi léčivými bobky, brněnským vandalem a neblahým koncem alkoparty nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.