Hudební tip: Synťáky obklopený Lazer Viking někde na pomezí popu a experimentů

30. červen 2022

Jakub Kaifosz aka Lazer Viking se do paměti mnohých vryl jako písničkář se špinavým kytarovým zvukem, na nové desce Tunnel Vision ale odhazuje kytary a mění je za pulzující synťáky. Svůj nový taneční materiál z alba, které vyjde letos v září, představil živě v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Co doporučuje k poslechu?

„Deska od kapely, která je všem věrně známá i když jí asi nepoznaj podle jména – jmenuje se Wang Chung a ta deska se jmenuje Points On The Curve. Jsou to raný osmdesátky a je to vlastně ta deska předtím, než explodujou do popových výšin,“ říká Lazer Viking a poukazuje na jeho nejoblíbenější skladbu z alba – Wait, která posloužila i jako soundtrack k americkému neo-noiru Žít a zemřít v L.A.

Ze současnějších jmen Kuba vybírá britskou kapelu Do Nothing. „Hodně mě uhranula. Tahle kapela je v podstatě na začátku a doporučil bych ji pro všechny, kteří si vždycky přáli, aby Sleaford Mods zpívali s Pulp,“ doporučuje a trefně vystihuje zvukovou estetiku kapely, od které vybírá track Glueland.

Co podle Lazer Vikinga ve své hudbě geniálně spojuje britská new wave kapela Wang Chung? Poslechněte si celý hudební tip.

autor: Filip Černý
Spustit audio

Související