Jaké je mít sex s jednorožcem nebo dinosaurem? Erotické horory vás postraší, pobaví i rozpálí
Četli jste někdy Draculu a vzrušily - nebo minimálně zaujaly - vás některé erotické pasáže v této hororové klasice? V tom případě zbystřete, protože do podcastu Lit přišli kulturní publicisté Boris Hokr a Antonín Tesař, aby představili žánr mnohým neznámý, a sice erotický horor.
Boris s Tondou posluchačstvo oblaží příběhy o tom, kde člověk souloží s jiným než lidským druhem, a pokud možno v běžném světě neexistujícím. Zazní například ukázka ze sborníku spisovatele Jiřího Pavlovského Klášter slasti. „Tam najdeme třeba i povídku o lodích, které jsou poháněné sexuální stimulací malých medvídků,“ láká Boris.
Jaký je rozdíl mezi erotickým hororem a erotickým fantasy? „Dnes už se žánry hodně mixují. Třeba monster erotica jsou takové harlekýnky, často od ženských autorek, které se zaměřují vyloženě na sex s exotickými živočišnými druhy, například knížka Taken by the T-Rex,“ vysvětluje Tonda.
V posledních 10 letech můžeme pozorovat trend větší diverzifikace hororu. „Horor má bohužel pověst žánru, který je hodně ‚macho‘. Ale to mi připadá nefér,“ říká Tonda a dodává, že se objevuje stále více ženského i queer autorstva, které v tomto žánru tvoří.
„Ona je prostá dívka ze středozápadu, on vrcholový predátor z období křídy.“ S čím vším je ještě možné mít sex mimo dinosaury? Pusťte si Lit o erotických hororech a dozvíte se!
Související
-
Co se děje tam, kde neplatí zákony? Otroctví, potraty i piráti, píše Urbina v knize Oceán mimo zákon
Moře a oceány tvoří skoro tři čtvrtiny zemského povrchu. Co se děje v tomto zdánlivě nekonečném prostoru prozkoumával americký novinář Ian Urbina.
-
Milena Jesenská byla umanutá, statečná a autentická. Její texty by dnes zbořily sociální sítě
Osmdesát let po smrti Mileny Jesenské už konečně víme, že vnímat ji jen jako milenku slavného autora, je nejen zastaralé, ale hlavně nepřesné.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.