Kniha Jehovista je o naší nejsilnější zkušenosti, říkají autoři Vojtěch Domlátil a Ivan Sobička

8. červenec 2024

Pořad Hergot! přichází s knižním tipem. Je jím román Jehovista, pod kterým je podepsaný Martin Sodoma. Děj pojednává o dvacetiletém Otovi, synovi  jednoho z vedoucích svědků Jehovových v Čechách, který se vydává z Prahy do Aše, aby posílil věřící v tamním sboru. Vše se ale začne dramaticky komplikovat se vzrůstajícími pochybnostmi o správnosti víry.

Martin Sodoma je ve skutečnosti společným pseudonymem Ivana Sobičky a Vojtěcha Domlátila, kteří se rozhodli popsat svojí uzavřenou životní etapu v náboženské společnosti svědků Jehovových. “Chtěli jsme podat svědectví o nejsilnější zkušenosti, kterou jsme v životě měli,“ říká Vojta k motivaci, proč knihu napsali.

„Byl to jednak náš příběh, Vojty a mě, ale taky jsme měli ještě třetího kamaráda, který měl tragický osud. To nás ze začátku podnítilo, že je to potřeba zaznamenat,“ doplňuje jej Ivan.

Zajímá vás, o čem kniha konkrétněji je? Jak si její autoři rozdělili kompetence při psaní? Kolik je v románu imaginace? Jak zvládli pokušení vyřizování si účtů? Jak kniha zapůsobila na věřící svědky Jehovovi, kterým se dostala do rukou? Pusťte si záznam rozhovoru s autory!

Spustit audio

Související