Lost Themes III. John Carpenter šíří syntezátorovou magii i na novém albu

10. únor 2021

Věhlasný režisér a skladatel John Carpenter vydává další nálož svých typických syntezátorových skladeb pod názvem Lost Themes III. Nové album tvůrce, který ve svých filmech položil základy typicky osmdesátkového zvuku, opět zní zároveň retro i současně.

Autor klasických žánrovek jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně je zároveň skladatelem hudby k většině svých filmů. Poslední snímek natočil už před jedenácti lety, ale od té doby se pilně věnuje hudební kariéře. Se svým synem Codym a kmotřencem Davem Daviesem vytvořili rodinné trio, které skládá syntezátorovou hudbu.

Jejich aktuální album Lost Themes III: Alive After Death asi nikoho z Carpenterových posluchačů nepřekvapí. Opět je to klasický osmdesátkový zvuk, který může znít až brakově, ale jen málokdy působí zastarale. Trojice skladatelů je čím dál sehranější a více schopná dávat svým starým trikům nové kabáty.

Více o hraní videoher a skládání hudby u Carpenterů si poslechněte v novém díle Ektoplasmy.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.