Má ještě smysl zpívat o lásce? Startuje série Anatomie lovesongu od Karla Veselého

10. květen 2024

Ve čtvrtek 16. května se rozjíždí šestidílná série, v níž se hudební publicista a spisovatel Karel Veselý baví se současnými českými hudebnicemi a hudebníky o tom, jak se jim píšou písně o lásce v době, která možná už na lásku přestala věřit.

Šest současných českých písní o lásce a šest tvůrců, kteří odhalují pozadí jejich vzniku. Podcastová série Karla Veselého zavede posluchače do současnosti i do historie českých písní o lásce i zahraničního kontextu. Jednotlivé díly se zabývají písněmi o zamilovanosti, zlomeném srdci, šťastném vztahu, dojde ale i na queer lásku, přátelství, nebo deziluzi.

První epizodu šestidílné série Anatomie lovesongu poslouchejte ve čtvrtek 16. května na wave.cz a v aplikaci mujRozhlas. Každý čtvrtek najdete právě tady nový díl. Přihlaste se také k odběru podcastu na wave.cz/podcasty.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.