Michal Isteník: Nejhorší smrad na světě je tlící holub

5. duben 2023

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec původem z Nového Strašecí Michal Isteník. Ten nám mimo jiné prozradil, co by se mu líbilo na tom být žížalou a které slovo nesnáší. Zjistili jsme také skutečnost, že nejhorší smrad je podle něj z tlícího holuba. Má s ním totiž svou osobní zkušenost, protože svého času mrtvý holub dlel a tlel nad jeho divadelní šatnou.

Ivanu s Alešem samozřejmě zajímaly i klasické otázky týkající se znojemské omáčky, hnusných barev a toho, jak být v životě šťastný. V hudebním okénku tentokrát zazněla chorvatská písnička Sedam Dana. „Po delší době hrdá výprava do hájemství čiré eurotrancové hovadnosti,“ předstíral negativní názor Aleš, ale přitom si už vesele podupával do rytmu prázdninového bangeru z počátku milénia.

Co je podle Michala super na životě v Brně a co by doporučil v Novém Strašecí? Dokázal by člověku z 15. století vysvětlit, co je to internet? A jak? Poslechněte si celou Bramboru s vejcem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.