Moje citlivost není slabost. S designérkou Annou Tran o panenkovském stylu a sebevědomí
„Dlouho mi trvalo, než jsem přijala sama sebe, takovou, jaká jsem. Jsem citlivá a musela jsem si postupně dojít k tomu, abych se kvůli tomu necítila jako slabší jedinec,“ říká designérka Anna Tran. Poslechněte si, jak našla cestu k romantickému oblékání, jaký kluk jí zásadně změnil pohled na módu a čím ji ovlivnilo dětství na Moravě.
„Když jsem studovala na UMPRUM, chodila jsem jen v černé. Bylo to ale hlavně proto, abych nevyčnívala. Škola pro mě nebyla safe space, svou identitu jsem našla, až když jsem odešla,“ popisuje Anna.
V podcastu vypráví historku z obhajoby kolekce, při které jí profesorka řekla, že její osobní styl a móda, kterou tvoří, spolu nekorespondují. A že v jednom z toho není upřímná. Anna jí zpětně dává za pravdu a říká, že dnes už je oboje v souladu. Obléká se ve stejném duchu, v jakém tvoří.
„Nejvíc nosím sukně v délce do půli lýtek a kombinuju je s košilemi,“ říká Anna. A přiznává, že je vášnivá sekáčová lovkyně. Toho, že se její věci vejdou na jeden štendr, docílila hlavně díky nedávnému stěhování. V jejím šatníku je momentálně převaha sukní a šatů, s detaily jako nabírání, žabičkování, volány nebo s drobnými florálními motivy a jemnou kostičkou vichy.
Poslechněte si, co designérce Anně Tran pomohlo najít soulad mezi osobností a stylem oblékání a kdo zásadně změnil její uvažování o módě.
Související
-
„Oblékám se jako pekelnice.“ S designérkou Kateřinou Hynkovou o módě pro film a pro život
„Můj šatník je pekelnický, většina je černá a červená,“ směje se Kateřina Hynková. Popisuje, jak její styl inspirovala ilustrace s názvem Pokoj od Tin Can Forest.
-
„Vyhlížím rappera v minisukni!“ O revoluci v módě i v našich hlavách s umělcem Bystríkem Klčem
Poslechněte si Šatníky s umělcem Bystríkem Klčem o revolucích v pánské módě a o hledání identity.
-
České chalupářství trenduje i v Londýně: fotografka Johana Kasalická miluje outdoor
„Kombinovat outdoor a urban styl je momentálně dost trendy. Řada mých věcí z dětství, které jsem strávila na chatě, je relevantní i v Londýně,“ popisuje Johana Kasalická.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.