Na Matfyz do kina!?

20. duben 2015
Universum
02649435.jpeg

Úterní Universum vyrazilo snad poprvé ve své historii na půdu Matematicko-fyzikální fakulty UK. Řeč byla o tamním filmovém festivalu. Zbytek pořadu byl věnován studentské počítačové soutěži Imagine Cup.

Matematicko-fyzikální fakulta UK slaví letos 60 let od svého vzniku. Při té příležitosti tamní akademici uspořádali filmový festival. MFFUK FilmFest 2012 se odehraje mezi 15. a 16. červnem a první ročník festivalu si za téma zvolil matematiku, fyziku, informatiku a počítačovou grafiku.
Jestli vás tahle netradiční kombinace filmu a vědy zaujala, poslechněte si sami v rozhovoru s pořadatelem Martinem Vlachem a porotcem Radomírem Šofrem, jak takové filmy vypadají, jak jsou dlouhé a jestli může být podobně odborný snímek také komedií.

Druhá polovina úterního Universa zůstala podobně odborná, jen jsme se přesunuli od vědy k technologiím. Řeč byla o mezinárodní programátorské a softwarové soutěži Imagine Cup, do jejíhož finále v Sydney se probojovaly hned dva české týmy.
Hostem ve studiu byl Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft, která soutěž pořádá a po telefonu jsme si povídali s Rudolfem Kajanem z Wicked Teamu, který soutěží v kategorii game design, a Janem Mayerem z týmu JoyMind, jenž se snaží obstát v kategorii softwarový návrh.

Autor:Pavel Cyprich

Další články autora

 • Dizzee Rascal z festivalu Pukkelpop 2009

  Z Dizzeeho už je dávno hvězda první velikosti. Ačkoli máme k jeho posledním nahrávkám výhrady, naživo je tenhle rapper stále přinejmenším zábavný. Vedle klišovitého...

 • 03035158.jpeg
  Hudba

  Deska týdne: Osudem zkoušená Angel Haze

  „Tlakem vznikají diamanty,“ to je motto 22leté americké rapperky, jejíž debutová deska Dirty Gold vyšla oficiálně na konci loňského roku. Ví o tom své. Život jí ces...

 • 02647200.jpeg
  Hudba

  Nic dětského v rapu Childishe Gambina

  Naší Deskou týdne je pro následujících sedm dní studiovka amerického rappera, který si říká Childish Gambino. Jeho třetí album se jmenuje Because the Internet.