Na Matfyz do kina!?

5. červen 2012
02649435.jpeg

Úterní Universum vyrazilo snad poprvé ve své historii na půdu Matematicko-fyzikální fakulty UK. Řeč byla o tamním filmovém festivalu. Zbytek pořadu byl věnován studentské počítačové soutěži Imagine Cup.

Matematicko-fyzikální fakulta UK slaví letos 60 let od svého vzniku. Při té příležitosti tamní akademici uspořádali filmový festival. MFFUK FilmFest 2012 se odehraje mezi 15. a 16. červnem a první ročník festivalu si za téma zvolil matematiku, fyziku, informatiku a počítačovou grafiku.
Jestli vás tahle netradiční kombinace filmu a vědy zaujala, poslechněte si sami v rozhovoru s pořadatelem Martinem Vlachem a porotcem Radomírem Šofrem, jak takové filmy vypadají, jak jsou dlouhé a jestli může být podobně odborný snímek také komedií.

Druhá polovina úterního Universa zůstala podobně odborná, jen jsme se přesunuli od vědy k technologiím. Řeč byla o mezinárodní programátorské a softwarové soutěži Imagine Cup, do jejíhož finále v Sydney se probojovaly hned dva české týmy.
Hostem ve studiu byl Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft, která soutěž pořádá a po telefonu jsme si povídali s Rudolfem Kajanem z Wicked Teamu, který soutěží v kategorii game design, a Janem Mayerem z týmu JoyMind, jenž se snaží obstát v kategorii softwarový návrh.

autor:Pavel Cyprich

Další články autora

 • ROK NA VLNĚ 100,7 FM s Gipsy.cz

  12. ledna oslavujeme Rok na vlně 100,7FM. Necelý týden před tímto mejdanem přišel do studia jeden z nejuznávanějších českých producentů současnosti. Vydal výtečnou ...

 • 00154785.jpeg
  Vzdělávání

  Universum: Lékaři se samopalem

  Hned několik profesí svoji práci označuje jako poslání. Lékaři patří mezi ty první, kteří přijdou na mysl. Hned potom jsou asi vojáci. Co když se ale tahle povolání...

 • 02664632.jpeg
  Technologie

  Děrné štítky: Reparát Microsoftu a domácí bitcoinomat

  V Česku vyrostl první obousměrný bitcoinomat. Elektronickou měnu v něm lze dost rychle nakupovat i prodávat. Při ceně 580 dolarů za jeden bitcoin u něj asi velké fr...