Odlište se, radí hudebníkům směřujícím na showcasový festival zpěvačka Aiko

24. březen 2023

Hudebnice Aiko zvítězila v desátém ročníku hudebně exportního projektu Radia Wave Czeching. V rámci výhry natočila singl s videoklipem a také se vypravila na největší evropský showcasový festival Eurosonic Noorderslag v holandském Groningenu. Právě tam se jí hned bezprostředně po vystoupení podařilo uzavřít smlouvu s velkou bookingovou agenturou. Jak vnímá celou zkušenost v Czechingu? A jak zabodovat na showcasovém festivalu?

„Na Eurosonic jsme se začali připravovat hned od okamžiku, kdy jsme zjistili, že tam pojedeme. Začali jsme zkoušet a vymýšlet stage provedení, pohyby a outfit. Ještě jsem k tomu doprodukovala propojení mezi písničkami, aby byl set plynulý a celistvý. Myslím, že jsme těm přípravám dali celkem dost, popisuje proces příprav hudebnice Aiko.

Jaké konkrétní tipy nabízí Aiko ostatním hudebníkům, kteří se vypraví na showcasový festival? „Určitě je super mít vlastní vizitky, plakáty a tohle všechno možné. Důležité je ale umět se odlišit. My jsme například udělali vizitky a k nim připnuli sladké oříšky, protože nikdo neodmítne dobré jídlo. Vizitky dávají všichni, takže se odlišit. A zároveň si určitě udělat průzkum před festivalem. Těch lidí je na místě opravdu hodně a je dobré vědět, jak vypadají. Ať víte, že s vámi stojí v jedné místnosti, říká hudebnice.

Jak vypadá účast na showcasu Eurosonic z pohledu vystupující hudebnice? Na kterém z letních festivalů si můžete poslechnout vystoupení Aiko? A kdy se těšit na její novou muziku? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka