Osobní skříně jsou jako tajné deníky: podcast Šatníky otvírá příběhy skryté za módou

27. únor 2020

„Jsem přesvědčená, že ve skříních se dá číst podobně jako v knihách,“ říká Veronika Ruppert, autorka nového podcastu Šatníky. Šaty na ramínku jsou podle ní jen z poloviny popsaný list. „Tu druhou část příběhu píšeme my, když si šaty z nějakého důvodu vybereme, oblékneme do nich své tělo a myšlenky a prožijeme v nich kus života.“ Poslechněte si, kam vás zavedou první díly nového podcastu Šatníky, který startuje 10. března.

Veronika Ruppert už o české módě natáčí a píše přes deset let. Projela české textilky a řemeslné dílny, ví o všech lokálních návrhářích, od studentů až po zkušená známá jména. V pořadu Modeschau otevírala dveře designérských ateliérů a zákulisí módních přehlídek a fashion weeků. O aktuálním dění v české módě bude dál natáčet pro On Air vysílání a podcasty Radia Wave. A k tomu pro vás má novinku v podobě nového podcastu Šatníky.

„K nápadu zaměřit se na soukromé skříně a osobní příběhy za šaty mě přivedlo natáčení módního dokumentu Svatebky. Když jsem viděla, co všechno může být pro jednoho člověka zašité ve svatebních šatech, kolik emocí, příběhů a tajných strachů, došlo mi, že mnohem víc než efektní tvary, trendy a design mě zajímají osobní příběhy za módou,“ říká Veronika.

Poslechněte si, co pro vás Veronika v novém podcastu Šatníky chystá a za jakými osobnostmi zamíříme v prvních dvou dílech. Podcast Šatníky najdete od 10. března každý týden na webu wave.cz/satniky. K odběru podcastu se můžete záhy přihlásit na wave.cz/podcasty.

 

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.