Parabible #29: David a Goliáš

29. prosinec 2019

První parabiblický bonus nás vede zpátky do Starého zákona, konkrétně na počátek doby královské, jak je popsána v 1. knize Samuelově. Nejde o nic jiného než o legendární historku o souboji mladíka s obrem.

Příběh, zpracovaný už dříve na mnoho způsobů, včetně legendární písně Voskovce a Wericha, dostává v parabiblickém apendixu ještě jiné nasvícení. Skrze něj lze dobře chápat, proč je David mesiášskou postavou a čím jeho styl připomíná chování a způsoby Ježíše z Nošovic.

Poslechněte si první bonusový díl Parabible v podání Alexandra Fleka s úvodem Petra Wagnera.

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

autoři: Alexandr Flek , Petr Wagner
Spustit audio

Související

  • Parabible #28: Nebeský vítr

    Závěrečným textem hlavního celku Parabible není konec některého z evangelií, ale úvod knihy Skutků apoštolských, která mapuje historii první církve. Dává to smysl.

  • Parabible #27: Žít, jako se žije v nebi

    Finále dobré zprávy ve 28. kapitole Matouše je vlastně zopakování Ježíšova programu učedníkům, aby nezapomněli, o jaký odkaz se mají ve svém společenství starat.

  • Parabible #26: Skrze zamčené dveře

    Navzdory závažnosti velikonočních událostí se ani zprávy o vzkříšení nebrání stopám jemného humoru. Třeba v Janově vyprávění ve 20. kapitole se z Ježíše definitivně stal...