Petr Dub: Kustodka

2. květen 2011

Výstavní cyklus Start – up tradičně představuje umělecká díla mladých, zajímavých autorů a autorek. Aktuální výstava nese název Kustodka a jejím autorem je Petr Dub.

A právě Petr Dub, absolvent Ateliéru malířství brněnské Fakulty výtvarných umění a současný doktorand tamního Ateliéru intermedia, přijal pozvání do Odpolední session. Spolu s ním dorazila také kurátorka výstavního cyklu Start – up Sandra Baborovská. Kromě Kustodky jsme probírali i roli skutečných kustodů a kustodek ve výstavních síních, protože často mohou svou prací změnit zážitek z celé výstavy.

Petr Dub nás pozval na komentovanou autorskou prohlídku výstavy, která proběhne v úterý 10. května. V rozhovoru také vysvětlil, proč se nechal inspirovat filozofem Jeanem Baudrillardem.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.