Proč je hudba hezká? Poslechněte si příběh Slib o hudebním přátelství studentky a penzistky

22. srpen 2020

Jako mladá stopařka procestovala Evropu. Teď si americká důchodkyně usazená v Kodani dopisuje se svou sousedkou. Studentkou hudební vědy, kterou slýchá přes zeď cvičit na piano. Z psané konverzace se rozvine osobní přátelství a společná touha splnit jeden starý hudební slib. Poslechněte si o dobrodružství kamarádek, které odděluje šedesát let a spojuje láska k hudbě. 

Louise hrává ve svém pokoji v Kodani na piano. Jednoho dne najde pod dveřmi dopis od své sousedky Carol, která se jí ptá na hudbu. Začnou si spolu dopisovat přes chodbu. Po měsících psaného kontaktu se studentka Louise rozhodne zaklepat na dveře penzistky Carol a konečně ji poznat osobně. A tím začíná cesta, na jejímž konci se prověří hodnota jednoho velmi odvážného slibu.

V rámci série DokuVlna vám přinášíme českou adaptaci dánského dokumentu Slib od autorky Louise Tandrup Esbensen.

Poslechněte si dokument Slib o hudebním dobrodružství dánské studentky a americké penzistky.

Slib (The Promise)

Louise Tandrup Esbensen
Autorka: Louise Tandrup Esbensen
Mentor: Simon Elmes
Osoby a obsazení: Louise: Annette Nesvadbová, Carol: Marie Durnová, Emmerich: Tomáš Kremr, Sekretářka, operátorka: Martina Pouchlá, Pokladní na nádraží: Alena Hesová
Dramaturgie: Martina Pouchlá
Překlad: Robert Novotný
Zvuk: Michal Zelinka
Režie: Radim Nejedlý
Garantka: Brit Jensen

Dokument natočila dánská autorka Louise Esbensen v rámci mezinárodního mentoringového programu pro vítěze The Åke Blomström Award. Mentorem byl dřívější dlouholetý vedoucí dokumentárního oddělení BBC Simon Elmes.

autoři: Louise Tandrup Esbensen , Martina Pouchlá
Spustit audio