Prolomit vlny: Zjevení z Hradu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02261502.jpeg
0:00
/
0:00

Petru Hájkovi se (rád bych věřil, že mimoděk) podařila skoro neuvěřitelná věc – udělat díru do světa s knihou, která mu ještě nevyšla. Po tvrzeních, že Václav Havel byl služebníkem temnoty, zatímco pan prezident Klaus se obětoval pravdě a lásce, se nám tak dostalo informací o tom, že Antikrist už je na světě a poslední dějství Apokalypsy máme na spadnutí.

Pražský hrad je dnes bezpochyby velmi speciální místo, když se zde může vicekancléř dostat k poznání tohoto druhu. Je pravda, že i u mě Petr Hájek vzbudil zájem o svůj literární počin. Rád bych se dozvěděl více především o těch věcech posledních. Pokud však zůstane u vágního tvrzení, že se blíží finále pozemského dějinného dramatu, budu asi zklamaný. Antikrist se totiž poslední dobou ukazuje všude. Tuhle byl vidět, jak zametá s nějakými prostořekými holkami v Rusku, jinde předával Nobelovu cenu nějakému pochybnému nadnárodnímu spolku států, i u nás doma na sebe upozorní nějakým tím ostrým slovíčkem na adresu lidské lůzy. A že se blíží konec starých pořádků? To doufám! Každým dalším dnem jsme o trochu blíž příchodu království božího – to věděli už církevní otcové, reformátoři.

Jen ten Hájek samotný je pro mě záhada. Nevím, zda je skutečně takový prorok, jak se snaží vypadat, nebo dělá mohutné promo samotnému Anciášovi. Však ono se ukáže.