Tip Juliany Maškrtnice: Nové Baues bistro v pražské Libni nabízí asijské fusion menu

7. únor 2023
Tip

Pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica si pro vás tentokrát připravila doporučení na zajímavé nové podniky, akce spojené s masopustem i den s veganskými pochutinami. Pražská Libeň hlásí od začátku února nové Baues bistro. Stojí za ním kuchař Lukáš Bauer, kterého můžete znát z oblíbeného televizního pořadu MasterChef. Nový podnik nabízí asijské fusion menu plné domácích širokých nudlí, knedlíčků či ručně vyráběných dochucovadel, které si můžete odnést i domů.

V sobotu 25. února zajděte před pražský podnik Cross Club na další akci ze série Vegan Burger Days. Benefiční akce tentokrát posílá výdělek organizaci No Borders Team na pomoc lidem na útěku před válkou. Na výběr bude několik druhů burgerů, guláš, káva a koláčky. Výše příspěvku za jídlo je dobrovolná a odvíjí se podle vaší aktuální finanční situace.

Kam na masopustní oslavy? A kde ochutnat tradiční buchtičky se šodó? Poslechněte si celý Tip Juliany Maškrtnice.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.