Universum s dětským dobrodincem Tomášem Slavatou

10. prosinec 2010

Tomáš Slavata je nejenom vrcholným sportovcem, který reprezentuje Českou republiku v terénním triatlonu, ale především člověkem, který pořádá sportovní akce pro děti z dětských domovů. Jeho posledním projektem je upravené divadelní představení La Putyka, které nese podtitul Inspirace dětem. Důvod těchto Tomášových aktivit? Sám pochází z těžkých rodinných poměrů a chce dětem ukázat, že není nutné být jejich obětí.

Tomáš Slavata je českým reprezentantem v terénním triatlonu a členem pražské atletické Dukly. Jak sám říká, jako malý být „průserář“ a nebýt sportu, zůstane jím. Včas si uvědomil, že je třeba se sebou něco dělat. Začal sportovat, v 21 letech vzal dva chlapce do pěstounské péče a dnes se snaží dětem z dětských domovů ukazovat cestu, kterou se vydat.

Pro děti pořádá semináře se sportovními osobnostmi a v příštím roce odstartuje série triatlonových závodů pro děti od 7 do 18 let a z evropských fondů chce v Táboře vybudovat dětské sportovní středisko. O jeho dalších aktivitách a motivaci ke všem jeho ušlechtilým činům si poslechněte v záznamu pátečního vysílání.

autor: Pavel Cyprich
Spustit audio