Začíná Lásky čas, podcast o randění napříč etniky v Česku

1. březen 2023

Jsou vztahy generace Z a mladších mileniálů osvobozené od rasismu a xenofobie, nebo pořád narážíme na stereotypy? O tom je podcastová série Natálie Sousy Lásky čas. „Ráda bych pomohla k tomu, aby bylo randění v Česku příjemnější pro všechny, kdo o něj stojí. Sama mám zkušenosti s řadou zraňujících nebo trapných narážek a momentů,“ říká Natálie. Pro podcast Lásky čas natáčela s desítkami mladých lidí z etnických minorit i z majority.

„Holky a kluci z různých koutů republiky se mnou sdílí dobré i špatné zážitky z randění. Mluví o svých nejistotách a o hledání sebevědomí,“ popisuje Natálie. Společenské a historické pozadí různých nevhodných oslovení, zdánlivě lichotivých frází a toxických vzorců chování v podcastu rozebírá s řadou odbornic a odborníků.

Lásky čas doprovází hudba Eweliny Vlček-Chiu, hudebnice a producentky známé z dua ba:zel. Autorkou vizuálů série je Natalie Kubenk, která fotila přímo s respondentkami a respondenty jednotlivých epizod série. Fotografie vznikly v prostorách Kasárny Karlín v Praze.

Poslechněte si příběhy o randění napříč etniky v Česku! Podcastová série Natálie Sousy Lásky čas startuje na Radiu Wave 7. března 2023. Každé úterý přistane nový díl na webu wave.cz/laskycas, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Natálie Sousa

O autorce

Natálie Sousa je novinářka. Od roku 2021 pracuje v zahraniční redakci Seznam Zpráv. Píše především o subsaharské Africe, Brazílii, rozvojových zemích a klimatu. Předtím sbírala zkušenosti v PR, chvíli žila v Bruselu, v Amsterdamu a taky hodně tancovala. Vystudovala žurnalistiku, marketingovou komunikaci a PR na Fakultě sociálních věd a portugalistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy.

Autorka: Natálie Sousa
Kreativní producentka a dramaturgyně: Veronika Ruppert
Zvuk: Jan Brauner
Hudba: Ai fen
Vizuály: Natalie Kubenk
autoři: Natálie Sousa , Veronika Ruppert
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.