Zpěvačka Žofie Dařbujánová: Miluju barevné kostýmky slečny Fajn, nenápadné oblékání je proti mé přirozenosti

12. leden 2021

„Zářivé barvy mě berou odmalička, celá naše rodina to takhle má, jenom ségra Juliana nosí zásadně černou,“ směje se Žofie Dařbujánová. Se sestrou Julianou Chocholou ale sdílí lásku ke zlaté barvě a také jedny staré květované šaty. Žofie je jako malá holčička po starší sestře zdědila a nosí je až dodnes. V podcastu Šatníky se dozvíte, jak jí právě tyhle podomácku šité šaty pomohly v jedné velmi základní existenční záležitosti.

Návštěva u Žofie Dařbujánové je splněným přáním z vůbec prvního dílu Šatníků. Nahlédnout do Žofiiných skříní si přála hudebnice Never Sol.   

Hned za dveřmi nás vítá dlouhý věšák se záplavou barevných bund a falešných kožichů. A nad ním je fantastická sbírka extravagantních čelenek a korun, které pro Žofii už přes pět let vytváří kamarádka Anička Škarda z Frýdlantu. Českými médii tento týden proběhla zpráva, že Anička aktuálně pracuje na zakázce pro Beyoncé, a v minulosti vytvořila korunu pro Khloé Kardashian. Z toho je vidět, že Žofiin vkus hladce souzní s tím, po čem touží hvězdy světového popu a showbyznysu.

Na českých ulicích ale se svým extravagantním stylem sklízí často spíš negativní reakce, a tak se občas snaží spíš ubírat: „Řadu let pracuju na tom, aby mě lidé vnímali jako respektovanou zpěvačku. Výrazný styl k tomu podle mě určitě patří, ale třeba cizí lidé na ulici nebo mí sousedé si o mě nejspíš myslí něco jiného, než že jsem zpěvačka,“ říká Žofie.

Nenápadným oblékáním jde proti své přirozenosti, ale vnímá, že ji pak třeba kolegové v práci víc poslouchají a respektují. Kvůli aktuální práci u filmu si proto pořídila „běžné“ věci, jako džíny a nenápadnou, ale teplou péřovku. Říká ale, že chodit takhle oblečená je pro ni obrovská nuda.

Poslechněte si, kdy a proč se Žofie rozhodla, že už nechce rozlišovat mezi módou na stage a do civilu. V podcastu se dozvíte, jestli Žofie umí šít, čím ji inspirovala a nadchla Lady Gaga a kdo nejvíc ovlivnil její osobní styl a přístup k oblékání.

Spustit audio