Automatky: Proleťte se ve spacácích s dětmi do vesmíru a zpět na festivalu Malé oči

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vedoucí skautského oddílu František Topinka, členka organizačního týmu festivalu Malé oči Zuzana Raušová a skaut Teodor Šámal

V pondělí 20. března začal v pražském kině Bio Oko festival Malé oči, který je určený uzavřeným skupinám z mateřských a základních škol a družin. Hlavní program bude přístupný široké veřejnosti o víkendu. Filmový festival pro nejmenší diváky si klade za cíl přesunout dětskou pozornost z multiplexů do artových kin. Děti budou moci i přespat v kině.

Letošním tématem je vesmír. Mimo jiné se budou promítat sci-fi filmy. Ze soboty na neděli je na programu seriálový maraton Návštěvníci, kdy budou moci rodiče vyslat své děti do kina. „Mohou zůstat na baru po celou noc, nebo s nimi přespat ve spacácích přímo v sále. Na tuto projekci už se těší i naše patronka Simona Babčáková, která si už se svými dětmi zarezervovala v sále místa na ležení," říká jedna členka organizačního týmu festivalu Zuzana Raušová.

Doprovodný program připravuje oddíl Junáka – českého skauta ze 61. střediska Vítkov. „Pro Skauting je důležitá nějaká forma služby. Skautig se snaží vychovávat své členy k tomu, aby nedělali věci jenom sami pro sebe, ale i pro své okolí,“ říká vedoucí oddílu František Topinka. Účast na festivalu Malé oči je podle něj prostředkem výchovy. Na co dalšího se o víkendu můžete těšit a jaké postřehy má k festivalu třináctiletý skaut Teodor Šámal? Poslechněte si Automatky.