Naučte se s Universem

22. květen 2012

Úterní studentská hodinka Radia Wave se věnovala projektu Naučme se, pozvala na studentskou Výstavu Erasmus+, která včera začala na FHS v Jinonicích, a v závěru alespoň krátce shrnula průběh letošních státních maturit.

Umíte něco, co mnoho ostatních lidí kolem vás ne, a rádi byste svoje zkušenosti a poznatky předali dál, ale nevíte jak? Napadlo vás dělat lektora, jenže náklady na konkrétní licenci jsou příliš vysoké a navíc nevíte, kde byste svoje kurzy propagovali? Universum vám možná ve svém rozhovoru nabídne elegantní řešení. Hostem ve studiu Radia Wave byl v úterý večer Josef Nevoral, jeden z autorů projektu Naučme se, který velmi snadno zprostředkuje váš kurz. Stačí, když máte zápal a chuť se o své poznatky rozdělit s ostatními.

Cestování za studiem se už i v České republice stalo běžnou záležitostí. Studijnímu programu Evropské unie Erasmus sice pozvolna docházejí peníze, ale mladí lidé stejně křižují celou Evropu, aby poznali lépe cizí kulturu a dost možná i sami sebe. Jak se studuje a žije při takovém zahraničním pobytu, představuje výstava v pražských Jinonicích na FHS UK. O Výstavě Erasmus+ jsme si ve vysílání povídali s jejím kurátorem Petrem Neugebauerem.

Už druhý ročník státní maturity si letos odbyli středoškoláci. Jak dopadl a že všechno opět neprobíhalo, jak by asi mělo, se dozvíte z krátkého souhrnu nejdůležitějších informací, které pro vás připravilo Universum.

autor: Pavel Cyprich
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.