Naučte se s Universem

20. duben 2015
02620254.jpeg

Úterní studentská hodinka Radia Wave se věnovala projektu Naučme se, pozvala na studentskou Výstavu Erasmus+, která včera začala na FHS v Jinonicích, a v závěru alespoň krátce shrnula průběh letošních státních maturit.

Umíte něco, co mnoho ostatních lidí kolem vás ne, a rádi byste svoje zkušenosti a poznatky předali dál, ale nevíte jak? Napadlo vás dělat lektora, jenže náklady na konkrétní licenci jsou příliš vysoké a navíc nevíte, kde byste svoje kurzy propagovali? Universum vám možná ve svém rozhovoru nabídne elegantní řešení. Hostem ve studiu Radia Wave byl v úterý večer Josef Nevoral, jeden z autorů projektu Naučme se, který velmi snadno zprostředkuje váš kurz. Stačí, když máte zápal a chuť se o své poznatky rozdělit s ostatními.

Cestování za studiem se už i v České republice stalo běžnou záležitostí. Studijnímu programu Evropské unie Erasmus sice pozvolna docházejí peníze, ale mladí lidé stejně křižují celou Evropu, aby poznali lépe cizí kulturu a dost možná i sami sebe. Jak se studuje a žije při takovém zahraničním pobytu, představuje výstava v pražských Jinonicích na FHS UK. O Výstavě Erasmus+ jsme si ve vysílání povídali s jejím kurátorem Petrem Neugebauerem.

Už druhý ročník státní maturity si letos odbyli středoškoláci. Jak dopadl a že všechno opět neprobíhalo, jak by asi mělo, se dozvíte z krátkého souhrnu nejdůležitějších informací, které pro vás připravilo Universum.

Autor:Pavel Cyprich

Další články autora

 • Dizzee Rascal z festivalu Pukkelpop 2009

  Z Dizzeeho už je dávno hvězda první velikosti. Ačkoli máme k jeho posledním nahrávkám výhrady, naživo je tenhle rapper stále přinejmenším zábavný. Vedle klišovitého...

 • 03035158.jpeg
  Hudba

  Deska týdne: Osudem zkoušená Angel Haze

  „Tlakem vznikají diamanty,“ to je motto 22leté americké rapperky, jejíž debutová deska Dirty Gold vyšla oficiálně na konci loňského roku. Ví o tom své. Život jí ces...

 • 02647200.jpeg
  Hudba

  Nic dětského v rapu Childishe Gambina

  Naší Deskou týdne je pro následujících sedm dní studiovka amerického rappera, který si říká Childish Gambino. Jeho třetí album se jmenuje Because the Internet.