Příběh Nikoly a Kristýny: Sestry jako ze seriálu. Jak vypadá skvělý sourozenecký vztah?

6. leden 2022

„Přijde mi hrozně líto, že se někdy sourozenci ani pořádně neznají,“ říká v sérii o sourozeneckých vztazích Tvůj Balanc Nikola, sestra Kristýny. Odmala spolu vyrůstaly v harmonickém vztahu, rozumí si, jsou upřímné, mají se rády, dokáží si říci kritiku tak, aby nebolela. Jsou často v kontaktu, a když se sejdou u rodičů, přespávají v jednom pokoji. Jak vznikl jejich pevný sourozenecký vztah, jak ho vnímají a co je odlišuje od ostatních?

„Rodiče jsou ochranitelští a pečující a mají rádi děti, nejen vlastní,“ popisuje atmosféru domova Kristýna. Rodiče je odmala zahrnovali do svých aktivit. I dnes, když jedou na výlet, tak se ptají, jestli chtějí jet s nimi.

Čtěte také

I když mají hodně práce s rodinným podnikáním, sestry nikdy neměly pocit strádání nebo nedostatek péče a pozornosti. Umí spolu komunikovat, a i když se s rodiči neshodnou v některých generačních tématech, nic je patrně nerozdělí.

„Obě chceme víc než dvě děti. Počítáme s tím, že i naši psi se budou bavit,“ plánuje budoucnost Kristýna. Myslí si, že je skvělé budovat se sourozencem vztah už odmala a všem rodičům to doporučuje.

Pusťte si celé vyprávění o krásném sourozeneckém vztahu sester Nikoly a Kristýny.

Tvůj Balanc o sourozeneckých vztazích je speciální sérií pořadu Balanc, který se věnuje sebepoznání a duševnímu zdraví. Přináší šest sourozeneckých příběhů. O ztrátě sestry, vyrůstání v neobvykle velkých rodinách, útěku z domova, o proměně bratra na sestru, snaze zlepšit vztah s bratry a o téměř ideální sesterské dvojici. Sérii zakončí bonusový díl s komentářem psycholožky a psychoterapeutky.

autor: Petr Bouška
Spustit audio