Španělští učitelé nosí do školy sukni a Kate Winslet nevadí bříško. To jsou zprávy minulého týdne

4. červen 2021

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejcukernatější hrušky ze zpravodajského háje. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici hispánského světa zaujala informace o tom, že učitelé ve Španělsku bojují proti genderovým stereotypům. Někteří muži vyučující na tamních školách chodí do tříd v sukních. Vyjadřují tak podporu chlapci, kterého loni ze školy kvůli takovému oblečení vyloučili. Nice, myslí si Mikrovlnky. 

Zuzanu jako fanynku Titanicu a feminismu upoutalo, že britská herečka Kate Winslet odmítla, aby tvůrci seriálu Mare z Easttownu upravili její milostnou scénu. Od režiséra Craiga Zobela prý zazněla nabídka, že její tělo ukáže v lichotivějším světle. Držitelka Oscara to ale rázně odmítla. „How cool is that?“ ptaly se samy sebe ohromené moderátorky.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby se jejich zrak nezatoulal i do Brna. Tam emoční zkrat předvedl na brněnském hlavním nádraží dvaašedesátiletý muž, který se rozzlobil na kolemjdoucího. Údajně jej zasypal nevhodnými poznámkami, což seniora zcela vytočilo. Svůj vztek si vybil na odstavených koloběžkách, kolemjdoucích a odpadkovém koši, který vyrval ze země i s dlažbou. Stane se.

Je mezi impulzivním seniorem, hrdou herečkou a odvážnými učiteli v sukničkách nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio