Svatba za 50 000? Dá se to, tvrdí event specialistka Stacy Farská

8. září 2022
Finančák

Na otázky Ivy Hadj Moussy a Richarda Vrdlovce tentokrát odpovídala Stacy Farská, která má s organizováním svateb a dalších událostí bohaté zkušenosti. Podle ní lze srazit výdaje i tak, že o spolupráci požádáte své přátele a rodinu. Kamarádka může upéct koláče nebo makronky, které lze pak jako svatební výslužku věnovat hostům. Kamarádi mohou pomoci třeba i s realizací jmenovek nebo pozvánek. Na ty pak rozhodně není třeba používat ten nejluxusnější papír.

A jak se to má se svatebními dary? „Nevěsta s ženichem si většinou přejí finance. Proto na svatbách bývá kasička, kam se vkládají přáníčka s hotovostí, ale běžné je rovnou uvést i QR kód, prostřednictvím kterého mohou hosté peníze odeslat novomanželům na účet,“ říká Stacy Farská. V některých případech mohou být finanční příspěvky tak štědré, že pokryjí náklady na celou svatbu.

Stacy Farská

Speciální důraz dává Farská na svatební hostinu a kvalitu jídla: „Můžete mít sebelepší program nebo prostředí, ale jakmile je špatný catering, lidé si zafixují, že akce stála za prd.“

Jakou nejdražší svatbu Stacy Farská organizovala? Na kolik vyjdou šaty, kolik stojí fotograf? A jsou běžné předmanželské smlouvy? Poslechněte si nový Finančák.

autoři: Iva Hadj Moussa , Richard Vrdlovec
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.