Lesní koupaliště v Liberci provozují architekti. Nechceme jen nadávat na ručníku, říkají

10. srpen 2021

Jan Vondrák a Jan Mach ze studia Mjölk a Marie Vondráková jsou architekti – a provozují taky Lesní koupaliště v Liberci a plánují jeho obnovu. A proč vlastně? „Řekli jsme si, že si to tu uděláme hezký,“ říká Jan Vondrák.

V Bourání jsme mluvili o koupání, ale nejen o něm. Jan Vondrák je zakládající člen ateliéru Mjölk, a tak jsme si povídali o jejich práci. Jak se navrhuje sídlo pro progresivní dřevařskou firmu? A jak rodinný dům, když je dítě na cestě a rodina chce do Vánoc bydlet?

Mjölk jsou autory taky nedávno otevřených vyhlídek u Rokytnice nad Jizerou s názvem Hlídka na Stráži. Celkově mají na kontě kolem deseti rozhleden (jak jsme zhruba spočítali). Česko je vůbec rozhlednová velmoc. Nepřeháníme to trochu? A musí se opravdu na každém kopci něco tyčit?

Marie Vondráková pracuje v Kanceláři architektury města Liberce, která má za úkol zlepšovat architekturu v Liberci. Jak bude vypadat liberecká náplavka? A co dalšího se dá v Liberci zlepšit? A co zdejší pověstná nákupní centra?

Čtěte také

Celkově Vondrákovi aktivně vstupují do toho, co se kolem nich děje. „Místo času, co bych nadávala na ručníku, tak to radši ventiluju aktivitou,“ říká Marie Vondráková. Nebylo by jednodušší prostě se věnovat architektonické práci a projektovat? „To by bylo hrozně nudný,“ říká Jan Vondrák.

Bourání s Marií Vondrákovou a Janem Vondrákem o koupání, rozhlednách a o tom, že je lepší věci měnit.

Spustit audio

Související