Letem náboženským světem. Neobjektivní ohlédnutí po událostech roku 2023

31. prosinec 2023

Konec roku přirozeně vybízí k bilancování. K této tradici se připojil i pořad Hergot!, který sleduje náboženské dění, trendy na duchovní scéně i neobvyklé osobní příběhy spjaté se spiritualitou. Moderátorské trio Fatima Rahimi, Petr Wagner a Dominik Čejka na chvíli opustilo čistě neutrální pozorovací pozici a s přiznanou dávkou subjektivity se chopilo výběru zajímavých událostí a jejich hodnocení.

A co můžete očekávat? Petr se rozhovoří o nápadu korunování Ježíše Krista za krále Slovenska, nebo o buddhistickém mnichovi z Kambodži, který šíří dharmu prostřednictvím Tik-Toku.

Fatima zmíní bojovnici za lidská práva Narges Mohammadiovou z Íránu, která letos získala Nobelovu cenu za mír.

Dominik se zaměří na dokumentární filmy. Třeba o Twin Flames –⁠ společenství, které má napomoci najít osudovou lásku a začne si manipulativně pohrávat s genderovými indetitami svých členů.

Je toho ale mnohem více! Dojde i na exorcismus, ženský fotbal a Společenství Prohlášených Živých Člověků ze Slovenska, Čech a Moravy a další zajímavosti. Pusťte si záznam pořadu!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.