Objevte něžnost v agresivním chaosu s duem Zaffer 9 v nové Fonosession

3. červen 2024

Jako „bizarní střetnutí hravosti a temnoty“ bychom mohli popsat hudební tvorbu česko-slovenského dua Zaffer 9, které nyní vystoupilo v unikátních prostorech fonotéky Českého rozhlasu. Inspirováni postklubem nebo glitchcorem vstoupili na tuzemskou elektronickou scénu loni, se správným žánrovým zařazením nám pomohou oni sami – říkají tomu witch house doom hyperpop.

Duo Zaffer 9, usazeno v Brně a v Praze, loni v březnu vydalo pod labelem Weltschmerzen své debutové EP Milk. Na něm kombinuje pronikavý zpěv a křik s agresivní elektronikou. Přes všudypřítomný chaos tu ale prosakuje na povrch něžnost. Po pětiskladbové nahrávce a množství živých vystoupení (včetně třeba bratislavského showcasu SHARPE) letos vydali ještě videosingl Allure. I ten zazněl v aktuální Fonosesion.

Formální outfity a značně démonický set Zaffer 9 si můžete užít už teď na našem YouTube kanálu. Na všechny díly Radio Wave Fonosession se můžete podívat tady.

autor: Filip Černý

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.