Parabible #3: Vyhlášení amnestie, správný tým a svatba na suchu

3. prosinec 2019

Počátek Ježíšova veřejného působení je popsán za pomoci tří příběhů. Parabible začne historkou o kázání–nekázání při vystoupení na bohoslužbách, pokračuje svérázným výběrem Ježíšových spolupracovníků a celek korunuje zázrakem proměnění vody ve výběr z bobulí.

Jak podle Ježíše vypadá globální amnestie? Mohli by jeho učedníci v současnosti pracovat třeba jako ajťáci? A nechávají na svatbách v Karviné ty nejlepší lahve vína až nakonec? Na všechny tyto otázky přináší Parabible svou originální odpověď.

Poslechněte si třetí díl Parabible v podání Alexandra Fleka s úvodem Petra Wagnera.

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

autoři: Alexandr Flek , Petr Wagner
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.