Zůstane po nás víc dobra, nebo zla? Ptá se autor knihy Páchat dobro, novinář Jiří Pasz
Kniha Páchat dobro od novináře, fotografa, dokumentaristy, cestovatele a humanitárního pracovníka Jiřího Pasze se nečte lehce. Na jejích stránkách jsou popsané příběhy lidí z různých zemí, ve kterých Jiří dokumentoval humanitární a rozvojové projekty, dopady přírodních katastrof, válek a útlaku.
„Chtěl jsem poznat svět takový, jaký je, na dřeň. Myslím si, že aby člověk poznal dobro, musí poznat i zlo. Já jsem tu knížku napsal, protože i v těch nejhorších situacích, na těch nejhorších místech, po těch nejhorších traumatech, se v lidech probouzí to největší dobro, největší naděje,“ říká Jiří.
„Nejvíc mě zajímá otázka, jestli, když se tady zjevíme a žijeme život, tak zda po nás zůstane víc dobra nebo zla,“ dodává autor knihy.
Chcete se dozvědět, co bylo iniciačním zážitkem, který Jiřího nasměroval k jeho současné práci? Co do knihy napsal například o Ugandě nebo Haiti? Jakou roli hraje v příbězích, které zaznamenal, náboženství? Jaká je autorova osobní spiritualita? Pusťte si záznam rozhovoru!
Související
-
Hodil by se nový mírumilovný Mahdí. O zapomenuté súdánské válce s publicistou Filipem Brychtou
V Hergot!u vyrážíme do subsaharské Afriky. Průvodcem nám bude novinář a sociální vědec specializující se mimo jiné na súdánskou politiku Filip Brychta.
-
Osvícený člověk má v očích lásku a komunikuje s různými formami bytí, věří umělec Jan Budař
Jan Budař je všestranným umělcem. Je hercem, režisérem, scenáristou, hudebníkem, textařem, spisovatelem a výtvarníkem. Co všechno tyto jeho aktivity spojuje?
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.