Každej den ve Starči, to je svátek. S Rohonym o lásce, která nekončí

30. květen 2024

Když se rapper Rohony vrátil po letech v Ostravě a Praze do svého rodného městysu Stařeč na Vysočině, nejspíš netušil, že se mu tady podaří restartovat kariéru a vylétne odsud do první ligy domácího rapu. Doteď se totiž zdálo, že úspěšný rapper musí být z velkého města a rapovat o své drsnosti.

Rap se možná na první pohled nezdá jako ideální žánr na téma dlouhodobé lásky, přesto je to ve třetím díle Anatomie lásky třebíčský rapper Rohony, kdo se svěřuje, jak se do jeho nových písní promítla spokojenost poklidného venkovského života. O tom je jeho hit U Roháče, který je oslavou lásky k jeho rodině i vztyčeným prostředníčkem všem představám o tom, o co jsou ta pravá rapová témata.

Rohonymu ale pomohlo smíření s jeho kořeny i zjištění, že ve svých textech může mluvit skutečně o čemkoliv – třeba o tom, jak je pro něj důležitá láska jeho rodiny. Právě ní je věnován hit U Roháče, který s ním natočil producent mdmx a zpěvačka Tokyo Drift.

Poslechněte si novou epizodu minisérie Anatomie lovesongu.

autor: Karel Veselý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.